معرفی و تاریخچه شرکت داروسازی اکسیر

 

 

کارخانه  داروسازی اکسیر در زمینی با وسعت 36 هکتار با زیر بنای معادل 60هزار متر مربع در شهرستان بروجرد در استان لرستان واقع شده است. این کارخانه از بزرگترین واحد های صنعتی کشور، در عرصه تولید داروهای انسانی است که با تکنولوژی پیشرفته خطوط تولید و مجموعه ای مجزا از ماشین آلات و تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و پرسنل کارآزموده و متخصص ، هم اکنون بیش از یکصد و شصت  نوع فرآورده دارویی در دوزها و اشکال گوناگون تهیه و به بازار عرضه می نماید.

 

محصولات این شرکت شامل فرآورده های دارویی به شکل قرص، کپسول، آمپول، کاتریج، شربت ، ویال تزریقی و شربت و پودر برای سوسپانسیون خوراکی است و در کنار این حجم از تولیدات تخصصی، واردات و تولید داروهای انحصاری، تحت لیسانس و فرآورده های بیوتکنولوژیک  از دیگر  فعالیت های  شرکت می باشد.

 

شرکت داروسازی اکسیر به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین تولیدکنندگان دارویی کشور در سال 1367 تاسیس و در سال 1373 به بهره برداری رسید.این شرکت در سال 1379 به بازار بورس وارد گردید و هم اکنون ماموریت تولید، تامین و عرضه فرآورده های دارویی، مکمل های غذایی ،تجهیزات پزشکی و محصولات موثر بر ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه را با حرکت در مسیر توسعه پایدار و متوازن بر عهده دارد.

 

در شرکت داروسازی اکسیر از یک سامانه  ارزشیابی کامل و استاندارد برای نظارت بر کیفیت استفاده  می شود. در این سامانه کنترل های دقیق و مستمر در کلیه مراحل از زمان ورود مواد اولیه  تا محصول نهایی در آزمایشگاه های  کنترل کیفیت و واحد تضمین کیفیت شرکت صورت می پذیرد که خود یکی از آزمایشگاه های رفرنس و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.  تمامی فرآیند ها  نیز مطابق استانداردهایGMP  و قواعد WHD  طراحی و اجرا می گردد .

 

 بهره برداری از فناوری های جدید و دانش روز در شرکت اکسیر این امکان را برای شرکت فراهم کرده است که ضمن دستیابی به کیفیت برتر در تولید محصولات ، قیمت های رقابتی مناسب را در قرارداد های تجاری و فروش محصولات دارویی در داخل و خارج کشور در اختیار مشتریان خود قراردهد.

 

این شرکت با صادرات محصولات خود به بیش از 13 کشور جهان منجمله افغانستان- اوکراین- یمن-فیلیپین-آذربایجان- تاجیکستان-عراق-سوریه-سومالی-سریلانکا-اوگاندا-ارمنستان و لبنان سبب شده است تا با کسب عنوان صادر کننده نمونه برای شش سال به عنوان شرکت ممتاز صادراتی کشور نیز انتخاب گردد.

 

علاوه بر این جلب اعتماد شرکت های معتبر بین المللی برای انجام پروژه های مشترک و تولید تحت لیسانس محصولات آنها و همچنین دریافت استاندارد های ایزو 9001 برای سیستم مدیریت کیفیت، ایزو 14001 برای سیستم مدیریت زیست محیطی، OHSAS 18001 برای سیستم ایمنی و بهداشت حرفه ای انتخاب و عنوان یکصد برند برتر ایران برای دو سال  متوالی، کسب جوایز در ارزیابی های جایزه کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران در چهار سال متوالی و اخذ گواهی نامه های اشتهار به کیفیت یک ستاره برای سفالوسپورین های تزریقی، سه ستاره برای شربت مولتی ویتامین سانستول، و ویال انسولین، همچنین کسب تقدیرنامه تعالی سازمانی و دریافت گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان در کشور به مدت سه سال از دیگر افتخارات شرکت اکسیر می باشد؛ که بیانگر تلاش جدی و دارا بودن استاندارد های بالای کار در این شرکت است.

 

شرکت داروسازی اکسیر به منظور حضور فعال در سطح جهانی ضمن پایبندی به  اخلاق حرفه ای، قوانین و استاندارد های بین المللی و رعایت اصول ایمنی و زیست محیطی به عنوان منتخب  برگزیده صنعت سبز  تلاش می کند با تکیه بر دانش ، نوآوری و خلاقیت کارکنان و بهره مندی از نظرات جامعه  پزشکی، پشتوانه ای اطمینان بخش برای کارکنان، ذینفعان و همه مصرف کنندگان باشد.

 

چشم انداز شرکت اکسیر : اکسیر یکی از پنج شرکت پیشرو، نوآور و برتر حوزه سلامت در منطقه OIC (کشورهای عضو شورای همکاری اسلامی)

 

بیانیه ماموریت شرکت: بهبود کیفیت زندگی از طریق راه حل های نوآورانه در حوزه سلامت

 


 

تماس با کارخانه و دفترمرکزی داروسازی اکسیر

دفتر مرکزی :  تهران ، بالاتر از میدان ولیعصر  ، کوچه رحمتی بهمبری ، پلاک 22

تلفن :    88918461 _ 88918466       فکس :  88899358

 

 کارخانه بروجرد : بروجرد، کیلومتر 2 جاده کمربندی 

تلفن :       42446500-066         فکس : 42445277-066